poljska-2016

dfb

Na svetskom prvenstvu sekača motorista  – Poljska 2016 g. – naša reprezentacija je osvojila dve srebrne medalje.

dsc_0265

Na svetskom takmičenju u gradu Wisla  ( Poljska ) učestvovalo je ukupno 28 država iz celog sveta, sa ukupno 106 takmičara od kojih se 81 takmičar borio u seniorskoj konkurenciji a njih 25 u juniorskoj, starosti do 24 godine.

img_0973

Državna reprezentacija je ukupno  imala 3 takmičara u seniorskoj konkurenciji i jednog u juniorskoj i to zaposleni u JP Vojvodinašume Tim lider msc Ivan Tomašević, Milan Zujić i Goran Bojanić, a zaposleni u JP Srbijašume selektor msc Boban Milovanović, Darko Ivanović i Marko Neškovićimg_1040

Reprezentacija Srbije uspela je u žestokoj konkurenciji zemalja čije timove predstavljaju profi promoteri velikih svetskih proizvođača motornih testera i opreme z rad u šumi Stihll i Husqvarna, kao i drugih svetskih proizvođača da u disciplini – štafeta kantri – da zauzme drugo mesto sa osvojenih 1268 bodova i to 9 bodova manje od prvoplasirane reprezentacije Švajcarske a 16 bodova više od trećeplasirane države Linhenštajn, što je u novijoj istoriji najbolji rezultat od kada se država Srbija takmiči na svetskim prvenstvima sekača motorista i naravno potpuno zaslužena srebrna medalja za naš tim koji čine sekači stalno zaposleni u JP Vojvodinašume, koji su još jednom pokazali da mogu da se nose sa drugim iskusnijim takmičarima iz drugih zemalja.

img_1126

Svakako veliki uspeh juniora Marka Neškovića je srebrna medalja u disciplini – kresanje grana –img_1251

U ukupnom plasmanu država Srbija zauzela je 20 mesto sa osvojenih 4504 poena, prvo mesto zauzela je reprezentacija Belorusije sa osvojenih 4883, drugo mesto Nemačka sa 4879 bodova, a  reprezentacija Švajcarske sa 4844 boda U  pojedinačnoj konkurenciji najbolji  takmičar je iz Belorusije Valerij Durovic sa osvojenih 1654 boda. Drugi je Sarhei Skudrou takođe iz Belorusije sa osvojenim 1651 bodom, dok je treće mesto zauzeo Marko Trabert iz Nemačke sa osvojenih 1638 bodova.

img_1117

Najbolje plasirani takmičar u reprezentaciji Srbije pojedinačno je Milan Zujić višegodišnji učesnik svetskih takmičenja iz JP Vojvodinašume, stalno zaposlen u RJ Kupinovo kao sekač motorista koji je zauzeo 24 mesto sa osvojenih 1583 boda što je za 71 bod manje od takmičara koji je osvojio prvo mesto.img_0933

Nadamo se da će nakon osvojene dve bronzane medalje na svetskom prvenstvu u Zagrebu a sada dve srebrne u Poljskoj 2016 godine na predstojećem  svetskom prvenstvu u Norveškoj 2018 godine naše takmičare krasiti zlatna medalja koju u svakom slučaju zaslužuju.