Завршен извоз јеленске дивљачи у ловној 2025/2026. години у Републику Српску (БиХ)

Written by

Испоруком од 10. марта је је завршен извоз јеленске дивљачи из ловишта ЈП “Војводинашуме“ у ловној 2025/2026. години. У периоду од 18.12.2025. до 10. марта 2026. године реализован је извоз 5 контигената јеленске дивљачи, тзв. царинске пошиљке живе дивљачи у Републику Српску (БиХ) у привредно ловиште ТРБ – Клековача. Успешно је транспортовано и испуштено више од 40 јединки обичног јелена у ово брдско-планинско ловиште у ловној 2025/2026. годину.

Комплетан извоз је реализован преко Централног прихватилиште за селекцију, дистрибуцију и извоз јеленске дивљачи “Драгићев хат“,&нбсп;јединственог ловно-узгојног објекта у Србији власништо ЈП “Војводинашуме“ и сопственим возилима са сертификованим приколицама регистрованим за превоз дивљачи.

Наставак насељавања јеленске дивљачи у ловишта Републике Српске планиран је за новембар месец у новој ловној 2026/2027. години.

Важно је истаћи чињеницу да је транспорт и насељавање реализовано без губитака и да су се насељене јединке обичног јелена, веома добро прилагодиле новом станишту, што је добра референца да и други корисници ловишта у земљама Западног Балкана, могу да уколико се определе, успешно насељавају јеленску дивљач из ловишта и узгајалишта ЈП “Војводинашуме“.